dlaczego betclic nie dziala

Nie da się ukryć, że ustawa hazardowa mocno namieszała w polskim środowisku bukmacherskim. Jednym z jej efektów była blokada wszystkich stron oferujących Polakom możliwość uprawiania hazardu i nie posiadających licencji na tego typu działania. Wiele firm bukmacherskich zostało zmuszonych do opuszczenia naszego kraju. 

1 lipca 2017 roku takie spółki jak np. Betclic przestały działać. Zanim w Polsce zaczęła funkcjonować ustawa hazardowa, był to jeden z największych bukmacherów w branży, a w dodatku szczególnie upodobali go sobie nasi gracze. Statystyki wskazywało, że prawie 90% wszystkich typerów zarejestrowanych na stronie Betclic to właśnie nasi rodacy. 

Wpływ ustawy hazardowej na bukmachera Betclic

Wprowadzenie ustawy hazardowej zobowiązało bukmacherów do podjęcia jednej z trzech możliwych w tym czasie decyzji:

  • wystąpienie o polską licencję i świadczenie swoich usług w pełni legalnie
  • zablokowanie możliwości korzystania ze strony Polakom (witryna wisiała wtedy normalnie w sieci i można było na nią wejść, ale przy próbie logowania lub rejestracji pojawiał się napis, że klienci z Polski nie są obsługiwani)
  • nie podejmowanie żadnej reakcji 

Betlic zdecydował się na trzecie rozwiązanie, gdyż uznał, że wprowadzane w Polsce prawo nie jest zgodne z unijnym i nie przestanie on z tego powodu świadczyć swoich usług na terenie naszego kraju. Ministerstwo Finansów przygotowało się na takie reakcje i uruchomiło rejestr domen zakazanych. Strona bukmachera Betclic tak jak i kilkudziesięciu innych spółek została zablokowana z dniem 1 lipca 2017. Obecnie rejestr posiada już ponad 6,5 tysiąca adresów w swojej bazie.

Wpisując w wyszukiwarkę rejestru domen słowo „Betclic”, przed naszymi oczami pojawia się ponad 60 różnych wyników. Jest to spowodowane tym, że bukmacher tak naprawdę nie zamknął swoich usług dla osób z naszego kraju, a tylko zmieniał delikatnie nazwę strony internetowej i domeny, tak by zawsze być jeden krok przed blokadą. 

Mogłoby się wydawać, że Betclic nie wróci do naszego kraju, a swoimi nieczystymi zagrywkami sprawił, że znalazł się na cenzurowanym, ale końcówka 2018 roku przyniosła nieoczekiwane rozwiązania.

Betclic z polską licencją – dlaczego jego strona dalej nie działa?

26 września 2018 roku licencję na prowadzenie zakładów bukmacherskich w Polsce otrzymała spółka BEM Operations Limited (zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017). W 2018 roku licencję otrzymało wielu nowych bukmacherów i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że spółka ta posiada prawa do marki Betclic.

Betclic wraca do Polski – hasło to stało się jedną z najpopularniejszych fraz wpisywanych w wyszukiwarkę w tym okresie. Wielu typerów przypomniało sobie stare, dobre czasy i chciało jak najszybciej wrócić do obstawiania u tego bukmachera.

Ale stop… Co się dzieje. Czemu po wpisaniu www.betclic.com przenosi nas na stronę Ministerstwa Finansów mówiącą o tym, że nie można obstawiać u nielegalnych w Polsce bukmacherów. Betclic.bet, betclic.city też nie działają… Czy informacja o tym, że Betclic otrzymał licencję, to jakaś ściema?

Nie! To prawda i już niedługo Betclic uruchomi swoje usługi w naszym kraju. Niestety, stare strony, do których się przyzwyczailiśmy nie zostaną odblokowane. Obstawiać będziemy mogli na całkowicie nowej stronie bukmachera (www.betclic.pl), która jest już aktywna i informuje o tym, że jeszcze chwila i wszystko ruszy.

Podsumowując, informacja o tym, że Betclic wraca do Polski to w 100% prawda. Pozostaje nam tylko czekać i obserwować stronę betclic.pl, by zarejestrować się jako jeden z pierwszych klientów. Na razie nie wiadomo jakie dokładnie możliwości i promocje znajdziemy u tego bukmachera, ale znając Betclic, z pewnością nie będziemy zawiedzeni. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *