Loading …
Legalni Bukmacherzy w Polsce 2019

W poniższej tabeli znajdują się wyłącznie legalni bukmacherzy online, którzy posiadają działającą stronę internetową. Część z firm które mogą legalnie przyjmować zakłady przez Internet, są dopiero na etapie tworzenia strony dlatego informacje o nich znajdziecie w dalszej części strony.  Więcej szczegółów dotyczących licencji (zezwolenia Ministra Finansów), dzięki której każdy z tych bukmacherów jest legalny w Polsce, znajdziesz w kolejnych akapitach.

Legalny Bukmacher
Oferta powitalnaFreebetStrona Główna
fortuna✅ 100zł zakład bez ryzyka (tutaj)
✅ 100% od pierwszego depozytu (tutaj)
✅ TAK (tutaj)
sts✅ 1000zł na start (tutaj)✅ TAK (tutaj)
lvbet✅ Pakiet powitalny 1500zł (tutaj)❌ NIE
totolotek✅ 100% od pierwszego depozytu
do 1000zł (tutaj)
✅ TAK (tutaj)
forbet✅ Mistrzowski start 1200zł (tutaj)❌ NIE
etoto✅ 200% od pierwszego depozytu
(max 100zł) (tutaj)
✅ 100% od drugiego depozytu
(max 900zł) (tutaj)
✅ 20zł (tutaj)
pzbuk✅ Darmowy zakład 50zł (tutaj)✅ TAK (tutaj)

Szybka nawigacja – przejdź do:
☑️ Lista legalnych bukmacherów w Polsce
☑️ Legalne strony internetowe 2019
☑️ Legalni bukmacherzy z aplikacją mobilną


Po pierwszym kwietnia 2017 roku każdy kto chce obstawiać zakłady bukmacherskie w Polsce, powinien zapoznać się z aktualną listą legalnych bukmacherów. Jest to szczególnie ważne ponieważ, jeżeli zaczniemy zawierać zakłady u bukmacherów bez licencji, narażamy się na wysokie kary finansowe (niezależnie od tego czy wygramy, czy przegram zakład).

Po wejściu w życie nowelizacji ustawy hazardowej, każdy gracz biorący udział w internetowych zakładach sportowych może korzystać jedynie z usług legalnego bukmachera, czyli takiego który uzyskał zezwolenie od Ministra Finansów na legalne prowadzenie zakładów bukmacherskich online. Numer zezwolenia i data jego przyznania jest zamieszczona poniżej.

Lista legalnych bukmacherów internetowych działających w Polsce

W 2019 roku mamy zaledwie kilkunastu legalnych bukmacherów online. Każdy bukmacher internetowy, który może legalnie przyjmować zakłady wzajemne (bukmacherskie) na terenie Polski, posiada indywidualny numer zezwolenia:

 Legalny bukmacherNumer zezwoleniaLegalny od
1.FortunaPS4.6831.22.201723.10.2012
2.TotolotekAG/9/7251/8/LBU/2012/2013/20.06.2013
3.eTOTOAG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/1728.11.2014
4.STSPS4.6831.20.201721.02.2012
5.MileniumPS4.6831.14.201716.02.2012
6.forBETPS4.6831.10.201604.05.2016
7.LvBETPS4.6831.9.2016.EQK13.05.2016
8.TotalbetPS4.6831.15.201722.03.2018
9.PzBukPS4.6831.26.201728.06.2018
10.BetclicPS4.6831.11.201726.09.2018
11.BetFanPS4.6831.3.201829.10.2018
12.EwinnerPS4.6831.29.201730.10.2018
13.TypikoPS4.6831.30.201728.11.2018
14.TrafPS4.6831.3.201830.11.2018
15.Polski BukmacherPS4.6831.28.201703.01.2019

Po datach przyznania zezwolenia, można zaobserwować że kolejni bukmacherzy starają się o licencje i to skutecznie. Jeżeli kolejny z bukmacherów otrzyma zezwolenie na przyjmowanie zakładów online, niezwłocznie pojawi się na powyższej liście.

Czy zakłady bukmacherskie w Internecie są legalne w Polsce

Jest to pytanie które często pojawia się po 1 kwietnia 2017, więc należy na nie jasno odpowiedzieć, ale także omówić temat ponieważ odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna.

Zatem: czy zakłady bukmacherskie online są w Polsce legalne: Tak, ale tylko te które otrzymały zezwolenie ministra finansów. Skoro tak, to pojawia się kolejne pytanie: które zakłady bukmacherskie są legalne w Polsce? Pełna listę legalnych bukmacherów wraz z numerami zezwoleń, znajdziecie powyżej.

Czemu numery zezwoleń (czasem zwane licencją) są takie ważne? Urządzanie zakładów wzajemnych na terenie Polski, jest możliwe tylko przez podmioty (firmy bukmacherskie), które posiadają zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych udzielone przez Ministra Finansów (zgodnie z ustawą hazardową która weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku). Co więcej, takie zezwolenie należy co kilka lat odnawiać. Brak ważnego zezwolenia to nie tylko zakaz przyjmowania zakładów przez bukmachera, ale również ryzyko dla gracza (nieznajomość prawa szkodzi), który może otrzymać dotkliwe kary finansowe za obstawianie zakładów bukmacherskich bez licencji.

Bukmacherzy internetowi zarejestrowani w Polsce 2019

Obecnie w Polsce działa legalnie kilkanaście legalnych internetowych zakładów bukmacherskich. Wszyscy bukmacherzy internetowi zarejestrowani w Polsce znajdują się na stronie Ministerstwa Finansów, wraz z numerami zezwoleń i datą udzielenia tego zezwolenia. Legalnie, czyli w oparciu o zgodę wydawaną przez ministra finansów RP.

Legalni bukmacherzy

Lista polskich legalnych bukmacherów na stronie Ministerstwa Finansów

Zgodnie z obowiązującą w naszym kraju tzw. ustawą hazardową zezwolenie wydane przez MF, jest niezbędne do organizowania zakładów wzajemnych. Bez zezwolenia, działalność w Polsce jest nielegalna, co wiąże się z określonymi konsekwencjami prawnymi, przez co cześć bukmacherów z zagranicznymi licencjami opuściło rynek Polski.

Mimo że powoli, to jednak lista legalnych bukmacherów internetowych sukcesywnie się powiększa. Jeszcze w 2017 roku, legalnie działało w naszym kraju zaledwie siedem polskich zakładów bukmacherskich. Dziś jest tych firm ponad dwa razy więcej, jednak najmłodsi (licząc od daty otrzymania zezwolenia) w tym gronie bukmacherzy, którzy koncesję otrzymali w ostatnim czasie, nie ma jeszcze w pełni funkcjonalnych stron internetowych.

Co prawda wchodząc na ich witryny znajdziemy informację, że firma prowadzi zakłady bukmacherskie i otrzymała już licencję w Polsce, ale w tym momencie nie będziemy mieć możliwości obstawienia zakładu. Aby ułatwić poszukiwania działających stron legalnych bukmacherów, sporządziliśmy poniżej ich zestawienie, które zawiera nazwę firmy i przypisaną do niej domenę. Nie jest to bez znaczenia, ponieważ część bukmacherów przyjmuje zakłady przez domeny, których nazwy znacznie różnią się od nazwy firmy posiadającej zezwolenie (na przykład firma Cherry Online Polska Sp. z o.o. prowadzi legalne zakłady online pod adresem pzbuk.pl)

Legalne strony internetowe w Polsce

 Strona internetowa bukmacheraLegalny bukmacher
1www.efortuna.plFortuna online zakłady bukmacherskie
2www.totolotek.plTotolotek S.A.
3www.etoto.plE-toto Zakłady Bukmacherskie
4www.sts.plStar - Typ Sport Zakłady Wzajemne
5www.iforbet.plforBET Zakłady Bukmacherskie
6www.lvbet.plLV BET Zakłady Bukmacherskie
7www.betclic.plBEM Operations Limited
9www.milenium.plMilenium Zakłady Bukmacherskie
8www.pzbuk.plCherry Online Polska

Powyższa lista bukmacherów zawiera działające adresy stron internetowych, które funkcjonują w Polsce legalnie – na podstawie zezwolenia Ministra finansów. Nie uwzględniono w niej bukmacherów których strona internetowa jest aktualnie nieaktywna (nie można dokonać rejestracji lub obstawiać zakładów)

Polscy bukmacherzy a ustawa hazardowa

Wprowadzona w 2017 roku miała rozwiązać problemy, z którymi borykają się nie tylko działające w Polsce bukmacherzy, lecz także rodzimi typerzy. Po zapowiadanych w mediach przez przedstawicieli partii rządzących propozycjach zmian, wszyscy mieli nadzieję na unormowanie a raczej przywrócenie normalności w polskiej bukmacherze. Niestety rzeczywistość okazała się inna.

Legalni bukmacherzy z aplikacją mobilną

Dla wielu klientów zakładów bukmacherskich, bardzo ważna kwestią jest dostępność aplikacji mobilnej, dlatego poniżej przygotowaliśmy listę bukmacherów w formie tabeli którzy oferują swoje usługi również przez aplikację mobilną.

BukmacherAndroidiOSWindows
efortuna.pl (link do aplikacji)TAK TAKTAK
totolotek.pl (link do aplikacji)TAKTAKNIE
sts.pl (link do aplikacji)TAKTAKNIE
etoto.pl (link do aplikacji)TAKTAKNIE
forbet.pl (link do aplikacji)TAKTAKNIE
lvbet.pl (link do aplikacji)TAKTAKNIE

Aby zobaczyć szczegółowy opis aplikacji lub ją pobrać, możesz skorzystać z przycisku „link do aplikacji”, który prowadzi do aplikacji mobilnej wybranego legalnego bukmachera.

Nielegalni bukmacherzy a oferta zakładów w języku polskim

Niestety ale gracze ciągle łapią się na fakt, że nielegalni bukmacherzy (a przynajmniej pewna ich cześć) prowadzą swoją stronę również w języki polskim i przez to są przekonani że ten bukmacher jest legalny. W rzeczywistości Ci bukmacherzy nie posiadają zezwolenia Ministra Finansów, czyli są nielegalni w Polsce.

Czemu się tak dzieje? Ci bukmacherzy prowadzą swoją działalność w krajach gdzie prawo polski nie sięga i są przez to bezkarni oraz nie interesuje ich że konsekwencje złamania ustawy hazardowej poniosą gracze.

Co należy zrobić aby nie trafić na nielegalnych bukmacherów? Na pewno warto sprawdzić aktualną listę legalnych polskich bukmacherów – taką jak powyżej. Lepiej 2 razy sprawdzić niż nieświadomie obstawiać u nielegalnych bukmacherów, za co grozą poważne kary finansowe.

Rejestr stron nielegalnych bukmacherów

Listę stron nielegalnych bukmacherów możemy odszukać pod adresem: https://hazard.mf.gov.pl/. Jeżeli domena którą chcemy sprawdzić znajduje się w tym katalogu, z całą pewnością możemy stwierdzić że mamy do czynienia z nielegalnym bukmacherem w Polsce (mimo że ten sam bukmacher ma licencję za granicą, gdzie jego działalność jest w pełni legalna)

Rejestr bukmacherów bez licencji na hazard.mf.gov.pl

Kary za grę w nielegalnych zakładach bukmacherskich

Konsekwencje prawne za obstawianie u bukmacherów bez zezwolenia wyciąga odpowiedni sąd, który może ukarać gracza grzywną w wysokości 120 stawek dziennych (na podstawie
art. 107 § 2 kks)

Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce a ustawa hazardowa

Pierwsza ustawa hazardowa wprowadzona przez koalicję PO-PSL w wielkim pośpiechu miała za zadanie odwrócić uwagę opinii publicznej od afery, która wybuchła po ujawnieniu w prasie powiązań między przedstawicielami lobby bukmacherskiego a politykami pracującymi nad ustawą. W wyniku ujawnienia afery rząd zmuszony był do ratowania swojego wizerunku, dlatego podjęto decyzję o wprowadzeniu naprędce przygotowanego aktu prawnego bez przeprowadzenia konsultacji branżowych, społecznych oraz bez procesu notyfikacji Komisji Europejskiej.

Najważniejszymi konsekwencjami wprowadzenia ustawy było należnie podatku na firmy bukmacherskie, który został od razu przeniesiony na graczy. Oprócz tego wprowadzono również podatek od wyższych wygranych.

Model duński czyli podatki od zakładów bukmacherskich

Ustawa w takim kształcie wywołała wiele kontrowersji i liczne protesty, jednak rząd nie miał zamiaru się z niej wycofać. Na kolejne zmiany rynek musiał zaczekać do… zmiany rządu. Po dojściu do władzy nowej partii, pojawiła się perspektywa na nowelizację ustawy. Najczęściej mówiono o modelu duńskim. Jest to prawo wprowadzone w Danii w 2012 roku, które reguluje rynek zakładów wzajemnych oraz gier hazardowych.

W tym modelu bukmacherzy płacą podatek w wysokości 20% od obrotu brutto, który rozumie się jako sumę wpłat dokonanych przez graczy minus suma wypłacona graczom w ramach wygranych. Poza podatkiem władza w zasadzie nie wtrąca się w rynek zakładów – jest to rozrywka dostępna dla obywateli zarówno w punktach stacjonarnych, jak również w Internecie. Szacuje się, że po wprowadzeniu tego prawa zyski do budżetu państwa wzrosły o kilkunastokrotnie a szara strefa zmalała do poziomu poniżej 10%, gdzie wcześniej kształtowała się na poziomie powyżej 80%.

Sytuacja bukmacherów w Polsce

Tymczasem z zapowiadanych zmian nic nie wyszło. Nie dość, że wprowadzona ustawa podtrzymywała 12-procentowy podatek od gry oraz 10% podatku od wygranej powyżej kwoty 2 280 złotych, to jeszcze ustawodawca nałożył obowiązek blokowania domen nie posiadających odpowiedniego zezwolenia na dostarczycieli Internetu. Efektem było wycofanie się z Polski wielu firm, które nie zdecydowały się na wykupienie niezbędnej licencji.

Podkreślić także należy, że bukmacherzy działający w oparciu o wymaganą koncesję płacą podatek obliczany na podstawie obrotu netto, czyli kwot wpłacanych przez graczy przed odliczeniem wypłat na wygrane. Nie ma się więc, co dziwić, że wiele firm wycofało się z naszego rynku.

Polscy bukmacherzy w Internecie

Obecnie zakłady bukmacherskie odbywają się przede wszystkim w Internecie. Mimo że najwięksi gracze na naszym rynku dysponują sieciami nawet kilkuset punktów stacjonarnych, to trzon działalności kręci się wokół serwisu online. Tutaj również niezbędna jest licencja wydawana przez ministra finansów RP.

Jeśli dany bukmacher nie posiada zezwolenia a prowadzi działalność w Internecie, trafia na rejestr domen zakazanych i dostawca usług internetowych musi zablokować jego domenę w ciągu 48 godzin pod groźbą wysokiej kary finansowej. Nic więc dziwnego, że z polskiej sieci poznikały serwisy zagranicznych bukmacherów.

Nam pozostaje gra w legalnie działających firmach oraz nadzieja, że sytuacja na rynku, która nikomu nie służy, w końcu się zmieni i stanie się bardziej liberalna. Partia rządząca zapowiada prace nad poprawą ustawy, ale pamiętając poprzednie zapowiedzi oraz ich efekt perspektywa niestety nie napawa optymizmem.

Legalni bukmacherzy 2019

W ostatnich latach sporo działo się temacie legalnych bukmacherów, mimo to zapowiada się że to właśnie 2019 rok będzie tym, który wywróci branże zakładów bukmacherskich do góry nogami.