Reklama FUKS BUMERANG
428

Legalne strony bukmacherskie w Polsce 2019

Jeżeli chodzi o strony bukmacherskie przed 1 kwietnia 2017 roku (data wejścia w życie nowelizacji ustawy hazardowej) na polskim rynku rządziły strony zagranicznych bukmacherów. Według różnych źródeł, ok. 90% klientów zakładów bukmacherskich w Polsce korzystało ze stron zagranicznych bukmacherów, jednak po tej dacie sporo się zmieniło a w szczególności lista stron bukmacherskich do których mamy dostęp z terytorium Polski (postał rejestr stron zakazanych, który blokuje dostęp do stron nielegalnych bukmacherów).

Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej, ze względu na rejestr stron zakazanych do którego wpisano praktycznie wszystkich zagranicznych bukmacherów. Aktualnie jest zaledwie kilkanaście stron bukmacherskich, które dzięki licencji mogą legalnie działać w naszym kraju. Poniżej znajdziesz ich pełną listę.

Spis treści:
1. Lista stron bukmacherskich w Polsce
2. Legalne strony bukmacherskie bez podatku
3. Czy zagraniczne strony bukmacherskie są legalne

Lista stron bukmacherskich w Polsce 2019

Poniżej znajduje się lista działających legalnie stron bukmacherskich w Polsce. Co prawda ilość firm które otrzymały zgodę Ministra Finansów na prowadzenie zakładów bukmacherskich online jest dłuższa, ale nie wszystkie te firmy posiadają już działającą stronę www (za pewne pojawią się wkrótce).

 1. Fortuna: www.efortuna.pl 
 2. Totolotek: www.totolotek.pl
 3. eTOTO: www.etoto.pl
 4. Forbet: www.iforbet.pl
 5. STS: www.sts.pl
 6. Milenium: www.milenium.pl
 7. Totalbet: totalbet.pl
 8. Pzbuk: www.pzbuk.pl
 9. Betclic: www.betclic.pl

Licencja przyznana przez ministra finansów uprawnia każdą z firm do prowadzenia zakładów bukmacherskich online za pośrednictwem jednej domeny. Warto sprawdzić przynależność konkretnej domeny do firmy posiadającej zezwolenie, ponieważ często zdarza się że nazwa domeny jest zupełnie inna niż nazwa firmy która może legalnie prowadzić zakłady wzajemne

eFortuna.pl

Strona efortuna.pl należy do firmy Fortuna online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie. Fortuna otrzymała zezwolenie w 2012 roku (numer zezwolenia: SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565) i od ter pory może legalnie zawierać zakłady na efortuna.pl. Fortuna jest pierwszym przykładem strony bukmacherskiej której domena różni się od nazwy firmy. Mimo że fortuna jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zakładów bukmacherskich w Polsce, warto zauważyć że domena fortuna.pl nie należy do tej firmy i nie można tam obstawiać zakładów. 

Strona fortuna zakłady bukmacherskie
Strona efortuna.pl należąca do Fortuna online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.

Na stronie efortuna.pl znajdziemy:

 • tradycyjne zakłady bukmacherskie
 • sporty wirtualne
 • zakłady live
 • strefę typera (czat dla graczy)
 • statystyki drużyn
 • ofertę powitalną dla nowych graczy

Totolotek.pl

Totolotek.pl to ciekawy przykład strony bukmacherskiej, ponieważ należy ona do firmy Totolotek S.A. z siedzibą w Warszawie i tutaj pewnie niespodzianka dla niektórych: jest to zupełnie inna firma niż Totalizator Sportowy. Totolotek często jest mylony z Totalizatorem ze względu na podobną pisownie, ale należy wiedzieć że to 2 różne firmy. Totolotek posiada licencję z 20 czerwca 2013 roku o numerze: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. Dzięki zezwoleniu może prowadzić zakłady na stronie: totolotek.pl

Strona totolotek zakłady bukmacherskie
 

Na stronie Totolotek.pl znajdziemy:

 • zakłady bukmacherskie,
 • zakłady wirtualne (między innymi: piłka nożna, koszykówka, tenis)
 • zakłady live
 • bet club
 • aplikację mobilną

Betclic.pl – strona BEM Operations Limited

Betclic.pl to najlepszy przykład na to, że różnice między nazwą domeny a firmą która otrzymała zezwolenie Ministra Finansów mogą się znacznie różnić. Za betclic.pl stoi firma BEM Operations Limited

Czy betclic.pl jest legalny?

Tak, strona betclic.pl znajduje się w zestawieniu legalnych podmiotów na rynku zakładów wzajemnych na stronie ministerstwa, natomiast bardzo ważna uwaga: betclic.pl i betclic.com to 2 zupełnie inne strony, gdzie jedna jest legalna a druga nie.

Podsumowując: betclic.pl ☑ – legalny, betclic.com ☒ nielegalny w Polsce.

Strony bukmacherskie bez podatku

Wśród legalnych bukmacherów w Polsce nie ma strony, a raczej bukmachera który nie musi płacić podatku 12% od postawionego zakładu. Każdy bukmacher posiadający licencję musi zapłacić 12% od każdego postawionego zakładu i tutaj nie ma wyjątków. Są natomiast bukmacherzy którzy na swoich stronach mają ofertę dzięki której, ten podatek jets mniej dotkliwy dla gracza (podatek płaci bukmacher). W poniższych przypadkach bukmacherzy oferują dodatkowy procent do wygranej jeżeli obstawimy zakład w określonych warunkach (na przykład w określonych godzinach danego dnia, lub przy wykorzystaniu aplikacji mobilnej). Lista stron i nazwa oferty poniżej:

 • Happy hours na efortuna.pl (+14% do wygranej) 
 • Gram Grubo na totolotek.pl (+14% do wygranej) 
 • Kto rano wstaje temu forBET daje na iforbet.pl (+14% do wygranej) 

Czy zagraniczne strony bukmacherskie są legalne

Mimo że od zmiany w polskim prawie minęło już sporo czasu, to na różnych grupach dyskusyjnych ciągle napotykamy pytania o legalność zagranicznych bukmacherów. Niestety jest to problem bo odpowiedzi niektórych graczy wprowadzają innych w błąd… Wynika to z błędnego przeświadczenia że jeżeli dana strona nie jest blokowana przez rejestr stron zakazanych to jest ona „legitna”.

Niestety ale rejestr nie nadąża nad zagranicznymi bukmacherami, którzy zaraz po zablokowaniu domeny uruchamiają nową wersje strony pod minimalnie zmienionych adresem i dzięki temu strona działa. Przykład takiej sytuacji poniżej: 

zagraniczne strony bukmacherskie
Zagraniczne strony bukmacherskie w rejestrze stron zakazanych

Zagraniczny bukmacher założył kilkanaście takich samych stron pod różnymi adresami i za każdym razem gdy kolejny numer domeny jest zablokowany, bukmacher wykupuje kolejną domenę i strona działa pod nowym adresem. To jak wojna z wiatrakami, ale gracze z Polski muszą mieć świadomość, że grając na stronach zagranicznych bukmacherów, narażeni są na wysokie kary finansowe. 

Reklama FUKS BUMERANG