Reklama FUKS BUMERANG
Newsy
Bukmacherzy
708

Dlaczego betclic nie działa

Nie da się ukryć, że ustawa hazardowa mocno namieszała w polskim środowisku bukmacherskim. Jednym z jej efektów była blokada wszystkich stron oferujących Polakom możliwość uprawiania hazardu i nie posiadających licencji na tego typu działania. Wiele firm bukmacherskich zostało zmuszonych do opuszczenia naszego kraju. 

1 lipca 2017 roku takie spółki jak np. Betclic przestały działać ponieważ jeszcze nie posiadały licencji na prowadzenie zakładów wzajemnych w Polsce. Zanim zaczęła funkcjonować ustawa hazardowa, był to jeden z największych bukmacherów w branży, a w dodatku szczególnie upodobali go sobie nasi gracze. Statystyki wskazywało, że prawie 90% wszystkich typerów zarejestrowanych na stronie Betclic to właśnie nasi rodacy. 

Wpływ ustawy hazardowej na bukmachera Betclic

Wprowadzenie ustawy hazardowej zobowiązało bukmacherów do podjęcia jednej z trzech możliwych w tym czasie decyzji:

  • wystąpienie o polską licencję i świadczenie swoich usług w pełni legalnie
  • zablokowanie możliwości korzystania ze strony Polakom (witryna wisiała wtedy normalnie w sieci i można było na nią wejść, ale przy próbie logowania lub rejestracji pojawiał się napis, że klienci z Polski nie są obsługiwani)
  • nie podejmowanie żadnej reakcji 

Betlic początkowo zdecydował się na trzecie rozwiązanie, gdyż uznał, że wprowadzane w Polsce prawo nie jest zgodne z unijnym i nie przestanie on z tego powodu świadczyć swoich usług na terenie naszego kraju. Ministerstwo Finansów przygotowało się na takie reakcje i uruchomiło rejestr domen zakazanych. Strona bukmachera Betclic.com tak jak i kilkudziesięciu innych spółek została zablokowana z dniem 1 lipca 2017. Obecnie rejestr posiada już ponad 6,5 tysiąca adresów w swojej bazie.

Mogłoby się wydawać, że Betclic nie wróci do naszego kraju, ponieważ znalazł się na cenzurowanym, ale końcówka 2018 roku przyniosła nieoczekiwane rozwiązania.

Aktualna strona Betclic to betclic.pl (nie betclic.com)

Betclic z polską licencją – dlaczego jego strona dalej nie działa?

26 września 2018 roku licencję na prowadzenie zakładów bukmacherskich w Polsce otrzymała spółka BEM Operations Limited (zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017). W 2018 roku licencję otrzymało wielu nowych bukmacherów i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że spółka ta posiada prawa do marki Betclic.

Betclic wraca do Polski – hasło to stało się jedną z najpopularniejszych fraz wpisywanych w wyszukiwarkę w tym okresie. Wielu typerów przypomniało sobie stare, dobre czasy i chciało jak najszybciej wrócić do obstawiania u tego bukmachera.

Ale stop… Co się dzieje. Czemu po wpisaniu www.betclic.com przenosi nas na stronę Ministerstwa Finansów mówiącą o tym, że nie można obstawiać u nielegalnych w Polsce bukmacherów. Betclic.bet, betclic.city też nie działają… Czy informacja o tym, że Betclic otrzymał licencję, to jakaś ściema?

Nie! To prawda – Betclic już działa ale pod nową domeną: betclic.pl. Stare strony, do których się przyzwyczailiśmy nie zostaną odblokowane. Obstawiać będziemy mogli na całkowicie nowej stronie bukmachera, która jest już aktywna i informuje o tym, że jeszcze chwila i wszystko ruszy.

Podsumowując, informacja o tym, że Betclic wraca do Polski to w 100% prawda. Pozostaje nam tylko czekać i obserwować stronę betclic.pl, by zarejestrować się jako jeden z pierwszych klientów. Na razie nie wiadomo jakie dokładnie możliwości i promocje znajdziemy u tego bukmachera, ale znając Betclic, z pewnością nie będziemy zawiedzeni. 

Reklama FUKS BUMERANG