Reklama FUKS BUMERANG
589

Bukmacherzy z blik – gdzie można wpłacać blikiem

Początkiem roku 2015 ruszył nowy system płatności mobilnych, zwany BLIK. Początkowo był on dostępny tylko dla klientów 6 banków, ale jego prostota i funkcjonalność sprawiła, że w niedługim czasie zagościł on także u innych. Obecnie blik jest już standardem płatności w Internecie i coraz więcej osób korzysta z tej metody, płacąc za towar lub usługę. Nie inaczej jest w przypadku stron legalnych polskich bukmacherów, na których się dzisiaj skupimy. Kilka spółek, chcąc dać swoim klientom jak największy wybór metod płatności, zdecydowało się wprowadzić Blik jako jeden z możliwych systemów wpłaty pieniędzy.

Co to jest BLIK?

BLIK to polski system mobilnych płatności błyskawicznych, który pozwala użytkownikom smartfonów na dokonywanie płatności  internetowych i stacjonarnych sklepach, wykonywanie przelewów międzybankowych w trybie błyskawicznym, a także wpłacanie i wypłacanie pieniędzy w bankomacie.

Kto może korzystać z blika

Z BLIKa korzystać mogą klienci bankowości mobilnej banków uczestniczących w systemie (ich lista znajduje się na końcu artykułu). Transakcje wykonywane są przy użyciu jednorazowych kodów generowanych przez aplikację zainstalowaną na naszym telefonie. Kody te pochodzą z systemu Polskiego Standardu Płatności i są tworzone w danej chwili, na żądanie banku. Każdy kod składa się z 6 cyfr, a jego ważność to 2 minuty. Jeśli w tym czasie płatność nie zostanie zrealizowana, kod przepada, a użytkownik może wygenerować nowy.

Sam proces wykonania płatności jest niezwykle prosty i nie zabiera zbyt wiele czasu. Na początku musimy wygenerować kod i wprowadzić go w odpowiednie pole, w miejscu, w którym chcemy skorzystać z tej metody płatności. Może to być np. bankomat lub dowolna strona internetowa.

W naszym przypadku interesują nas bukmacherzy, musimy więc zalogować się do naszego bukmachera, wejść w zakładkę z wpłatami i wybrać BLIK jako metodę. Pojawia nam się okienko z miejscem do wpisania 6-cyfrowego kodu. Tam właśnie wklepujemy wygenerowany przez aplikację mobilną kod BLIK. Następnym krokiem jest akceptacja płatności. Musimy przez cały czas mieć włączoną aplikację mobilną, gdyż po wklepaniu kodu na stronie i kliknięcie przycisku odpowiedzialnego za wykonanie płatności, na ekranie naszego telefonu pojawia się informacja o tym, że kod został wykorzystany i czy na pewno autoryzujemy płatność. Warto wiedzieć, że pomiędzy kliknięciem, a otrzymaniem informacji, kod trafia do Polskiego Operatora Płatności, który weryfikuje jego poprawność i przypisuje go do konkretnego banku i konta użytkownika. Nie jest to jednak ważne, więc wróćmy do czynności, które musimy wykonać

Na potwierdzenie transakcji mamy raptem kilkanaście sekund, więc musimy działać szybko. Jest to także ostatni moment na to, by zrezygnować. Po kliknięciu w przycisk odpowiedzialny za akceptację wszystkie informacje o naszej płatności trafiają znów do Polskiego Standardu Płatności, który przekazuje je dalej do firmy, w której płacimy za usługę lub wpłacamy pieniądze. Cały proces trwa nie więcej niż kilkadziesiąt sekund.

Płatności BLIK u legalnych polskich bukmacherów – najważniejsze informacje

W pierwszym akapicie pojawiła się informacja, że BLIK obowiązuje jako metoda wpłaty pieniędzy u niektórych legalnych polskich bukmacherów. Gdzie znajdziemy taki system wpłaty? 

Pieniądze za pomocą BLIKa możemy przelać obecnie do dwóch polskich bukmacherów. Obaj należą do czołówki polskiego rynku. Są to:

Minimalna kwota wpłaty przy użyciu BLIK to 1 zł, a maksymalna to aż 100 000 zł. 

Wiele osób zapewne zdziwi się, że system przedstawiany jako tak rewolucyjny jest obsługiwany tylko przez dwóch bukmacherów. Mowa tu jednak tylko o bezpośrednich wpłatach, czyli takich, gdzie możemy od razu wybrać tylko BLIK jako metodę płatności. Istnieje jednak sposób na to, by nieco obejść ten system i wykorzystać BLIK w inny sposób.

Płatności BLIK niebezpośrednie 

Okazuje się, że Polski Standard Płatności podpisał umowy nie tylko z czołowymi polskimi bankami, ale także z firmami, które są odpowiedzialne za wykonywanie płatności błyskawicznych. Jeśli więc bukmacher oferuje nam wpłaty za pomocą systemu DotPay, PayU, Przelewy24 bądź tpay.com, możemy bez żadnych przeszkód skorzystać z płatności za pomocą BLIK. Zdecydowana większość polskich bukmacherów wykorzystuje przynajmniej jeden z tych systemów, co oznacza, że pieniądze przy użyciu BLIK możemy wpłacić niemalże do każdego legalnego w Polsce bukmachera. 

W celu przelania pieniędzy przy użyciu jednego z procesorów płatności musimy wybrać go z dostępnej na stronie bukmachera listy, po czym zostaniemy przekierowani na stronę odpowiedniej firmy. Musimy wpisać tam interesującą nas kwotę przelewu i wybrać metodę płatności, za pomocą której, przelew zostanie zrealizowany. W tym momencie trzeba tylko znaleźć BLIK na liście dostępnych metod i możemy już dokonywać transakcji. Właśnie zrobiliśmy przelew do bukmachera za pomocą BLIK, mimo że oficjalnie nie jest on obsługiwany. Jak mówi stare przysłowie – dla chcącego nic trudnego. 

Ile kosztuje wpłata pieniędzy przy użyciu BLIK?

Bukmacherzy nie pobierają żadnych opłat ani prowizji od wpłaty pieniędzy za pomocą BLIKa. Oznacza to, że cała kwota, która zniknie z naszego konta bankowego, pojawi się w naszym portfelu u bukmachera. 

Ile czasu trwa wpłata pieniędzy za pomocą BLIKa?

Przelewy wykonywane przy użyciu BLIKa są naprawdę szybkie. W rzeczywistości cały proces trwa tylko tyle, ile zajmie nam wpisanie sześciocyfrowego kodu na stronę i zaakceptowanie transakcji w aplikacji mobilnej. Wszystkie przesyły danych pomiędzy operatorem i systemem są błyskawiczne, więc od razu po zakończeniu transakcji, wpłaconą kwotę zobaczymy w naszym portfelu u bukmachera. 

W jakich bankach skorzystamy z płatności BLIKiem?

W celu wykonania płatności za pomocą BLIK, musimy posiadać konto w jednym z poniższych banków:

 • Alior Bank
 • Bank Pekao
 • BGŻ BNP Paribas
 • Credit Agricole
 • Getin Bank
 • ING Bank Śląski
 • Inteligo
 • mBank
 • Millenium Bank
 • Orange Finanse
 • PKO Bank Polski
 • Raiffeisen Polbank
 • Santander Bank Polska SA
 • T-Mobile Usługi Bankowe
Reklama FUKS BUMERANG