Fortuna

№9
miejsce
ocena użytkownika
+2
metody płatności
 • do 2100 złOd drugiej wpłaty
 • 600 złZakład bez ryzyka
620 zł 635 zł
Plusy
Przejrzysta strona internetowa
Duża ilość dostępnych zakładów
Dostępna aplikacje mobilna
Legalny bukmacher w Polsce
Ponad 600 punktów naziemnych
Dostępna opcja Early Cash-Out
Minusy
Chwilowe przerwy w działaniu strony internetowej
Podatek od zakładów w wysokości 12%

Zakłady bukmacherskie Fortuna to firma, która działa na polskim rynku od wielu lat. Przez wielu graczy uznawana jest jako najlepszy, legalny bukmacher operujący na terenie Polski. Fortuna zakłady bukmacherskie to miejsce, w którym każdy gracz znajdzie coś dla siebie. Zdecydowanie warto spróbować, zwłaszcza, że rejestracja jeszcze nigdy nie była tak prosta jak teraz.

Tutaj: Fortuna – kod promocyjny przy rejestracji

eFortuna (dawniej Profesjonal) to jeden z dwóch najbardziej znanych bukmacherów na polskim rynku. Oprócz zakładów bukmacherskich online, które w ofercie są dopiero od relatywnie niedawna – eFortuna zasłynęła na Polskim rynku oferując przede wszystkim zakłady przyjmowane w punktach bukmacherskich. Firma posiada liczną sieć punktów przyjmowania zakładów (aktualnie jest ich ponad 600) zlokalizowaną zarówno w większych i mniejszych miastach Polski.

Polski oddział bukmachera Fortuna wchodzi w skład większej grupy zwanej Fortuna Entertainment Group, która jest największą grupą oferującą zakłady bukmacherskie w Europie Wschodniej i Środkowej, a dokładniej w Republice Czeskiej, na Słowacji, w Polsce, Rumunii i Chorwacji. Grupa ta została założona w 2009 roku w Czechach i od tego czasu dynamicznie się rozwija, oferując swoim klientom coraz to nowsze, bardziej atrakcyjne usługi. Obecnie Fortuna kształtuje się jako lider w wyznaczaniu trendów w sektorze zakładów wzajemnych. Profesjonalna i doświadczona kadra złożona przede wszystkim z bukmacherów, doskonale rozumie lokalne rynki i wie jakie usługi są pożądane. Dobra znajomość branży sportowej i środowiska zakładów pozwala im ustalać kursy w taki sposób, że są bardzo konkurencyjni i atrakcyjni dla klientów, pozwalając jednocześnie na przyjmowanie dużych stawek.

Firma na rynku jest już od roku 1990 – wtedy to przyjmowała zakłady pod nazwą Profesjonal aż do roku 2008 kiedy firma stałą się częścią firmy Fortuna zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. Bukmacher ten wystąpił o pozwolenie na oferowanie zakładów bukmacherskich i otrzymał zezwolenie na zawieranie zakładów bukmacherskich przez internet od Ministerstwa Finansów, w związku z czym zakłady zawierane na tej stronie są zakładami legalnymi – nie ma obaw, że będziemy mieli problemy z prawem tak jak na niektórych zagranicznych portalach bukmacherskich. Niestety wiążę się z tym konieczność opłacania podatku w wysokości 12% od każdej wygranej oraz dodatkowego podatku od wygranych przekraczający 2000 złotych – jak u pozostałych bukmacherów zarejestrowanych w Polsce. Dzięki temu możemy za to bez obaw wypłacać nasze wygrane.

 

Rok założenia 1990 - od 2008 wcześniej Profesjonal
Państwo Polska, Cieszyn
Strona internetowa http://www.efortuna.pl
Język polski Polski
Kontakt z obsługą w języku polskim Tak
Aktualne bonusy 100% (do 600 złotych) od pierwszej wpłaty
Metody płatności Szybki przelew
Dostępne waluty PLN
Minimalny zakład 1 zł
Minimalny depozyt 1 zł

 

eFortuna oferta zakładów bukmacherskich

Zakłady bukmacherskie Fortuna oferują szeroki wachlarz możliwości. Do wyboru mamy poniższe dyscypliny sportowe:

 • Piłka nożna
 • Hokej
 • Boks
 • Koszykówka
 • Tenis ziemny
 • E-sport
 • Badminton
 • Motosport
 • Golf
 • Siatkówka
 • MMA
 • Futbol amerykański
 • Snooker
 • Żużel
 • Baseball
 • Krykiet

W Ofercie fortuny oprócz podstawowych dyscyplin sportowych znajdziemy również zakłady na wydarzenia polityczne, wydarzenia live, sporty wirtualne i co ciekawe: wydarzenie rozrywkowe – takie jak zakład na rozstrzygnięcie kto zostanie władcą Siedmiu Królestw na koniec 8 serii serialu w Gra o tron, czy zwycięzce Eurowizji.

Grafika: niestandardowe zakłady w ofercie Fortuny
Grafika: niestandardowe zakłady w ofercie Fortuny

Fortuna zakłady live

Oferta zakładów live w Fortunie z pewnością zaciekawi większość graczy. Prawdopodobnie jest to największa tego typu oferta wśród polskich bukmacherów. Ekran zakładów live jest bardzo przejrzysty i intuicyjny, dlatego nie ma większych problemów ze znalezieniem interesujących nas rynków. Niestety, cała technologia umożliwiająca zakłady live działa dość powoli, co może nieco zniechęcić amatorów stawiania zakładów na żywo. Fortuna udostępnia swoim użytkownikom możliwość oglądania transmisji większości spotkań, dostępnych w ofercie live. Jeśli dany mecz nie jest nigdzie transmitowany, to otrzymujemy możliwość podglądu wirtualnego boiska, na którym pokazywane są statystyki i wszystkie ważne wydarzenia, które mogą mieć wpływ na wynik meczu.

eFortuna kontakt

Najłatwiejszym sposobem na kontakt z tym bukmacherem jest skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie: https://www.efortuna.pl/pl/kontakt/form/index.html. eFortuna dokładnie opisuje co powinniśmy podać przy zgłaszaniu błędu na stronie czy reklamacji. Dzięki temu, że w formularzu musimy podać dość dużo szczegółów daje to z pewnością bukmacherowi szanse na szybsze rozwiązywanie ewentualnych problemów bez zadawania wielu dodatkowych pytań użytkownikowi.

 • Adres bukmachera:
  FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.
  43-400 Cieszyn
  ul. Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego 15
 • ✉ e-mail:
 • ☎ telefon: tel.: +48 33/ 858 21 45-46, fax.: +48 33/ 858 21 42

Godziny otwarcia punktów Fortuna

Punkty naziemne Fortuny są otwarte przez cały tydzień: od poniedziałku do niedzieli. Konkretne godziny znajdziesz poniżej:

 • Poniedziałek: od 10:00 do 17:30
 • Wtorek: od 9:30 do 18:30
 • Środa: od 9:30 do 18:30
 • Czwartek: od 9:30 do 18:30
 • Piątek: od 9:00 do 19:00
 • Sobota: 8:30 do 17:30
 • Niedziela: od 8:30 do 17:00

Aby sprawdzić godziny otwarcia Konkretnych punktów Fortuny możesz skorzystać z wyszukiwarki na stronie: https://www.efortuna.pl/pl/serwis_punktow/punkty_sprzedazy_tygodnika/index.html lub zawrzeć zakłady przez stronę internetową efortuna.pl lub aplikację mobilną 

Logowanie do Fortuny

Logując się na stronie Fortuna należy podać “pseudonim” oraz wymyślone przy rejestracji hasło. Można także skorzystać z opcji przypomnij hasło gdy będziemy mieli problem z jego odzyskaniem – w takiej sytuacji hasło a w zasadzie link zostaje przesłane na email by umożliwić nam bezproblemowe korzystanie z serwisu.

Regulamin zakładów bukmacherskich Fortuna

Regulamin usług efortuny można znaleźć na stronie: https://www.efortuna.pl/public/12/c8/dd/694006_987556_Regulamin_bonusu_powitalnego.pdf
W razie wątpliwości dotyczących kwestii związanych z regulaminem można oczywiście kontaktować się z obsługą klienta.

Czy Fortuna jest legalna w Polsce?

Tak, Fortuna jest legalnym bukmacherem w Polsce. Wynika to z faktu, iż posiada zezwolenie na prowadzenie zakładów bukmacherskich przez sieć Internet, które Fortuna otrzymała od Ministra Finansów 23 Stycznia 2012 roku.

Fortuna posiada licencję z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565 nadaną przez Ministerstwo Finansów. Licencja zobowiązuje do tego, żeby firma posiadała siedzibę na terytorium Polski, opłacała w naszym kraju 12% podatek obrotowy, prowadziła stronę internetową z możliwością obstawiania zakładów w języku polskim (efortuna.pl), weryfikowała wiek i tożsamość graczy, a także zapewniła pełną gwarancję bezpieczeństwa dostarczonych do firmy przez klienta danych.

Zakłady bukmacherskie Fortuna są jak najbardziej wiarygodnym i legalnym bukmacherem. Obstawianie zakładów sportowych za jego pośrednictwem nie grozi żadnymi konsekwencjami (w przeciwieństwie do wielu zagranicznych bukmacherów). Fortuna posiada licencję Ministerstwa Finansów na prowadzenie zakładów bukmacherskich, więc spełnia wszystkie rygorystyczne zalecenia, które gwarantują graczom bezpieczeństwo. Jednym z wymagań licencji, oprócz wymienionych w punkcie powyżej, jest stworzenie regulaminu odpowiedzialnej gry. Dzięki niemu każdy bukmacherski gracz może nałożyć na siebie limity, które gwarantują mu kontrolę nad puszczanymi przez siebie kuponami.


eFortuna rejestracja – jak założyć konto?

Rejestracja konta w Fortunie nie powinna być dla nikogo problematyczna. Trzeba oczywiście – tak jak w przypadku innych bukmacherów z licencją Ministerstwa Finansów podać swoje dane osobowe (adres, imię i nazwisko, mail czy telefon) – jest to jednak kwestia, której polscy, legalni bukmacherzy nie mogą ominąć. Pewnym utrudnieniem może być fakt, że przy rejestracji w Fortunie – konieczne jest przesłanie skanu obu stron dowodu osobistego lub innego dokumentu poświadczającego naszą tożsamość, ale to samo czeka nas przy rejestracji kont u innych bukmacherów.

Aby zarejestrować konto w fortunie należy kolejno:

 1. Przejść na stronę główną Fortuny https://www.efortuna.pl/
 2. Kliknąć w przycisk “rejestracja” w prawym górnym rogu
 3. W kolejnym kroku rejestracji w Fortunie, wypełniamy podstawowe dane i przechodzimy do skrzynki pocztowej, aby kliknąć w link aktywacyjny.
 4. Po kliknięciu w link aktywacyjny, przechodzimy na stronę główną i logujemy się.
 5. Na pytanie: “Jeżeli chcesz zawierać zakłady przez internet musisz zakończyć rejestrację”, odpowiadamy “TAK” i przechodzimy do weryfikacji konta.
 6. Następnie podajemy jeszcze raz nasze dane osobowe, skan dowodu i numer konta bankowego (przy wklejaniu numeru konta mogą pojawić się problemy, wieć radzimy wpisać go z kawiatury)
 7. Zaznaczamy zgodę z gwiazdką i klikamy zarejestruj
 8. Ponownie przechodzimy do skrzynki pocztowej i klikamy w link aktywacyjny.
 9. Czekamy na weryfikację konta przez zespół Fortuny (w naszym przypadku trwało to kilka minut).
 10. Rejestracja konta w Fortunie jest zakończona w momencie gdy otrzymamy e-mail z potwierdzeniem weryfikacji konta.

Bukmacher nie robi problemów jeśli w jakiś sposób oznaczymy dokument tak aby nikt nie mógł go ponownie użyć. W razie naszej niechęci do przesyłanie dowodu osobistego drogą elektroniczną istnieje także możliwość zarejestrowania konta do zakładów online w punkcie stacjonarnym – to ciekawa alternatywa z pewnością zwiększająca nasze poczucie bezpieczeństwa.

Bardzo ważne w Fortunie jest to, by przy rejestracji podać numer konta bankowego do, którego faktycznie mamy dostęp, z którego będziemy korzystać. Bukmacher wymaga by wpłaty były dokonywana z banku, w którym jest konto, które podaliśmy przy rejestracji.

Czytaj również: Fortuna – rejestracja konta

Skan dowodu przy rejestracji w Fortunie

Najczęściej zadawanym pytaniem w temacie rejestracji konto na efortuna jest: Czy przesłanie skanu dowodu jest obowiązkowe? Tak, jest to wymóg prawny i nie można go w żaden sposób ominąć. Fortuna jest legalnym bukmacherem więc do rejestracji wymagane jest przesłanie skanu dowodu, chociażby po to aby sprawdzić czy rejestrujący się gracz jest pełnoletni.

Pamiętaj że fortuna nie potrzebuje Twoich wszystkich danych z dowodu. Najważniejsze aby zgadzały się: Imię i nazwisko podane przy rejestracji, numer pesel, numer dowodu, adres. Na skanie możesz zakryć: nazwisko rodowe, podpis, zdjęcie, wzrost, kolor oczu. Jeżeli nie chcesz przesyłać skanu dowodu, lub nie masz takich możliwości technicznych, możesz zweryfikować dowód w dowolnym punkcie stacjonarnym fortuny .


Aplikacja mobilna eFortuna

efortuna aplikacja mobilna

Fortuna przygotowała bardzo dobre aplikacje mobilne na najpopularniejsze systemy operacyjne dla urządzeń mobilnych. Dodatkowo dobrze przygotowane są także strony w wersji mobile – osobne dla telefonów z systemem Android, iOS oraz także dla starszych Androidów.

Aplikacja Fortuna na Androida

Aplikację na Androida możemy znaleźć w sklepie Google Play – aplikacja jest oczywiście darmowa oraz dość dobrze oceniana. Możemy także znaleźć aplikację bezpośrednio na stronie Fortuny w zakładce “aplikacje mobilnie”. Aplikacja ma wszystkie funkcjonalności strony webowej. Aplikację mobilną fortuny na adroida możemy pobrać pod tym adresem

Aplikacja Fortuna na iOS

Podobnie na iOS możemy pobrać darmową aplikację z AppStore – tu również oceny użytkowników pokazują, że aplikacja została dobrze przygotowana. Pamiętajmy mimo wszystko o tym, że być może do codziennego grania wystarczy nam korzystanie przez stronę mini która działa na urządzeniach mobilnych również bardzo sprawnie.

Aplikacja Fortuna na Windows Phone

Fortuna udostępnia również aplikację mobilna dla posiadaczy smartfonów z Windowsem. Aplikacje możemy pobrać tutaj

Aplikacja efortuna – więcej informacji


Wpłata i wypłata środków z Fortuny

Metody płatności w Fortunie to zarówno szybkie przelewy, które możemy wykonać za pośrednictwem banków internetowych jak i blik czy Skrill. Oprócz tego możemy skorzystać z tPay, masterpass i kart płatniczych, czyli w skrócie – wszelkie dostępne w Polsce metody płatności.

Wypłata środków z Fortuny jest bardzo pozytywnym doświadczeniem. Pamiętajmy o tym by podać konto, z którego faktycznie będziemy korzystać  – w Fortunie możemy wpłacać pieniądze tylko z tego banku, w którym znajduje się podane przez nas konto. Na wypłatę w zależności od tego w jakim banku mamy konto powinniśmy oczekiwać maksimum 3 dni robocze – w przypadku wypłaty na konto bankowe jest to więc czas bardzo dobry – dodatkowo często zdarza się, że wypłaty są jeszcze szybsze.


Fortuna – opinie o bukmacherze

 

Opinie o efortuna na stronie aplikacji App Store
Opinie o efortuna na stronie aplikacji App Store

Opinie o Fortunie są całkiem dobre (a nawet bardzo dobre, porównując je do opinii pozostałych legalnych bukmacherów). Pozytywne opinie powtarzają się między innymi na stronie do pobrania aplikacji mobilnej z App store gdzie na ponad 500 ocen ich średnia wynosi 4,7 na maksymalne 5.

Opinie o efortuna na stronie aplikacji App Store

Oczywiście nie wszystkie opinie są całkowicie pozytywne, zdarzają się również te mniej przychylne, ale przy tej skali działania to zupełnie normalne zjawisko, bo zawsze znajdziemy “bardziej wymagających klientów” (jeżeli tak to można określić ?).

eFortuna.pl jest często polecana na forach internetowych, w zamkniętych grupach na facebooku czy otwartych portalach jak wykop.pl. Z naszych mniej lub bardziej dokładnych wyliczeń wynika że przy pytaniach o najlepszego bukmachera w Polsce, fortuna jest wymieniana tak samo często, jak pozostali legalni bukmacherzy razem wzięci.


Ważny komunikat:

Fortuna online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. jest legalnym bukmacherem, ponieważ posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów (numer zezwolenia: nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565). Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów prawa. Hazard jest związany z ryzykiem.

Reklama FUKS BUMERANG