Reklama FUKS BUMERANG
434

Wpłaty przez Skrill do legalnych bukmacherów

Portfel internetowy Skrill podbił serca typerów na całym świecie. Każdego dnia tysiące graczy korzystają z oferowanych przez Skrill funkcji i możliwości takich jak np. błyskawiczne, darmowe przelewy. Nie jest to oczywiście jedyna zaleta tego portfela internetowego. Dzisiaj przyjrzymy się nieco bliżej tej metodzie płatności. 

Co to jest Skrill?

Skrill to portfel internetowy, znany również pod nazwa MoneyBookers. Założony został w 2001 roku, a działalność rozpoczął niespełna rok później – 1 kwietni 2002 roku. W ciągu pierwszych 18 miesięcy funkcjonowania w MoneyBookers zarejestrowało się prawie 2 miliony użytkowników. W 2010 roku nastąpiła zmiana nazwy. Od tego czasu portfel występuje pod nazwą Skrill. O popularności usługi może świadczyć fakt, ze w 2013 roku liczba użytkowników przekroczyła 36 milionów. Marka Skrill jest również właścicielem innego niezwykle popularnego sposobu płatności jakim są karty Paysafecard.

O bezpieczeństwie tego portfela elektronicznego świadczy fakt, iż podlega on nadzorowi Financial Conduct Authority, czyli angielskiemu odpowiednikowi Komisji Nadzoru Finansowego. 

Skrill przypomina internetowe konto bankowe. Wyróżnia się jednak tym, że za jego pomocą możliwe jest wykonywanie błyskawicznych i darmowych przelewów, także na zagraniczne konta. Z tego powodu wielu graczy upodobało sobie korzystanie z tego portfela internetowego, zwłaszcza przed wprowadzeniem ustawy hazardowej. Płatność za pomocą Skrill dostępna była u każdego zagranicznego bukmachera, czego nie można było powiedzieć o polskich bankach. Obecnie, Skrill stracił nieco na popularności, ale niektórzy legalni w Polsce bukmacherzy wprowadzili możliwość przelewania pieniędzy za jego pomocą. Pozostali ciągle się wahają, ale chodzą słuchy, że w najbliższym czasie Skrill, jako metoda płatności, zostanie zaakceptowany przez kolejnych bukmacherów.

Dużym plusem tego portfela internetowego jest to, że strona jest w 100% dostępna w języku polskim. Obsługa klient również posługuje się naszą mową. Skrill umożliwia również wypłaty z bankomatów, a także płatności w sklepie i Internecie za pomocą przypisanej do konta karty Skrill Prepaid Mastercard. 

Mimo tego, że obecnie błyskawiczne wpłaty do legalnych w Polsce bukmacherów możemy bez problemu wykonać korzystając z konta bankowego i strony pośredniczącej w natychmiastowych przelewach (np. Dotpay, Przelewy24) to wiele osób wciąż korzysta z portfela Skrill.

Opłaty za korzystanie ze Skrilla

Większość usług oferowanych nam przez Skrill jest całkowicie darmowa. Nie zapłacimy ani grosza za doładowanie naszego portfela. Musimy jednak wziąć pod uwagę fakt, że bank może od nas wziąć opłatę, za wykonanie przelewu międzynarodowego. W pełni darmowe są także późniejsze przelewy pieniędzy na konto bukmachera.

Jeśli chcemy doładować konto w inny sposób niż za pomocą przelewu bankowego, musimy już liczyć się z opłatami. 

Sposoby wpłat na konto Skrill a prowizje

 • Przelewy bankowe – 0 zł
 • Bitcoin – 1% wartości transakcji
 • Szybki przelew (Przelewy 24) – 1,5%
 • Karta debetowa i kredytowa – 1,9%
 • Neteller – 3%
 • Paysafecard – 7,5%

Korzystając z portfela internetowego Skrill musimy pamiętać, że żaden z legalnych w Polsce bukmacherów nie umożliwia nam dokonania w ten sposób wypłaty. Oznacza to, że Skrilla możemy wykorzystać tylko jako sposób na wpłatę pieniędzy, ale wypłaty będą musiały trafić na nasze zwykłe konto bankowe.

Za samo użytkowanie konta Skrill nie płacimy nic. Musimy jednak pamiętać, że istnieje obowiązek logowania się do portfela przynajmniej raz w roku. W przeciwnym razie zostaną nam naliczone opłaty w wysokości 3 Euro miesięcznie.

Jak założyć konto w Skrill?

Jeśli w dalszym ciągu jesteśmy zainteresowani korzystaniem z elektronicznego portfela Skrill, a nie mamy jeszcze konta – to idealny czas na to, żeby je założyć. Stworzenie konta jest bardzo proste i zajmuje maksymalnie kilka minut. Jeśli chodzi o warunki, musimy mieć ukończone 18 lat, posiadać numer telefoniczny oraz skrzynkę mailową. 

W celu założenia nowego konta musimy przejść na stronę internetową portfela (https://www.skrill.com/ – dla bezpieczeństwa warto sprawdzić czy strona posiada certyfikat. W pasku adresu powinna wyświetlać się zamknięta kłódka i napis SKRILL HOLDINGS LIMITED [GB]). Jeśli strona wyświetliła nam się w obcym języku klikamy w globus w prawym górnym rogu i ustawiamy język polski. Następnie, klikamy w przycisk rejestracja. W kolejnym kroku musimy podać swoje dane, takie jak:

 • adres e-mail,
 • hasło,
 • imię i nazwisko,
 • datę urodzenia,
 • kraj zamieszkania,
 • dokładny adres,
 • numer telefonu.

Po uzupełnieniu i zaakceptowaniu tych danych musimy wejść na naszą skrzynkę pocztową, na której znajdziemy wiadomość z linkiem potwierdzającym. Klikamy w niego, w celu sfinalizowania procesu otwierania rachunku. W trakcie rejestracji musimy wskazać także podstawową walutę. Najlepiej wybrać oczywiście PLN, gdyż to właśnie w tej walucie będziemy wpłacać pieniądze do legalnych w Polsce bukmacherów. Wybór waluty jest nieodwracalny, więc jeśli kiedyś będziemy chcieli skorzystać z innej, musimy wpierw zamknąć swoje konto w złotówkach i otworzyć nowy portfel w innej walucie. Wybór waluty jest istotny z tego powodu, że decydując się np. na Euro, podczas przelewania pieniędzy z polskich kont bankowych będzie płacili dodatkową prowizję za przewalutowanie. Nie jest ona mała, gdyż wynosi aż 3,99% wartości transakcji. 

Po rejestracji mamy dostęp do ograniczonej wersji konta. Za pomocą niezweryfikowanego portfela Skrill mamy możliwość wykonywania przelewów na łączną kwotę 500 Euro miesięcznie i 2000 Euro w sumie. Żeby zdjąć limity musimy zweryfikować swoją tożsamość i miejsce zamieszkania. Robi się w to w sposób podobny do weryfikacji tożsamości u bukmacherów, czyli wysyłając zdjęcie lub skan dokumentu tożsamości. Jedyną nowością jest obowiązek wykonania zdjęcia swojej twarzy, która zostanie porównana ze zdjęciem dostępnym na dokumencie. Nowością może być natomiast weryfikacja miejsca zamieszkania. Robi się to za pomocą udostępnienia lokalizacji w przeglądarce internetowej lub za pomocą wyciągu bankowego lub skanu rachunku z naszymi danymi i adresem.

Którzy z legalnych bukmacherów w Polsce obsługują Skrill?

W Polsce na chwilę obecną tylko czterech bukmacherów przyjmuje wpłaty za pomocą portfela internetowego Skrill. Są to:

Pozostali bukmacherzy w dalszym ciągu rozważają wszystkie za i przeciw tej metody płatności. Istnieją głosy mówiące, że w najbliższym czasie Skrill pojawi się u kilku kolejnych bukmacherów.

Czy można wypłacać środki z legalnych bukmacherów do Skrilla?

Wszystkich fanów Skrilla musimy niestety rozczarować. Nie ma możliwości wypłacania pieniędzy wygranych u legalnych bukmacherów na konto Skrill. Wszystko przez zapisy ustawy hazardowej, która mówi o tym, że pieniądze mogą zostać wypłacone tylko na konto firmy, która posiada swoją siedzibę w naszym kraju. Oznacza to, że wypłaty możemy dokonać tylko na standardowe konto bankowe.

Mimo tego, że wypłaty na konto w Skrill są obecnie niemożliwe, wiele osób nie wyobraża sobie korzystania z usług bukmacherów bez używania portfela Skrill.

Reklama FUKS BUMERANG