Reklama FUKS BUMERANG
Poradniki
Bukmacherzy
296

Konto tymczasowe u legalnych bukmacherów w Polsce

Od pewnego czasu wiele słyszy się o tzw. kontach tymczasowych u bukmachera. Opcję tę wprowadza coraz więcej stron oferujących zakłady wzajemne. Nie da się ukryć, że jest to ogromny ukłon w stronę klienta, który chce szybko zarejestrować się i obstawiać. Co prawda sama weryfikacja tożsamości u bukmachera nie jest jakimś skomplikowanym procesem, ale może być kłopotliwa i czasochłonna.

Jeśli nam się nie spieszy to oczywiście nie ma żadnego problemu, gorzej jednak jeśli chcemy obstawić jakiś mecz od razu po rejestracji, a pracownicy bukmachera mają aktualnie przerwę lub z powodu ważniejszych obowiązków przekładają weryfikację nowych klientów na dalszy tor – rozwiązaniem tego problemu jest konto tymczasowe.

Co to jest konto tymczasowe u bukmachera?

Konto tymczasowe w zakładach bukmacherskich, to specjalny rodzaj konta, który umożliwia obstawianie od razu po dokonaniu rejestracji.

Żeby móc wpłacać pieniądze, musimy tylko podać bukmacherowi swoje dane i od razu możemy cieszyć się większością podstawowych funkcjonalności bukmachera. 

Gracz korzystający z konta tymczasowego ma pełen dostęp do oferty bukmachera, wszystkich metod płatności, a także ma prawo do skorzystania z oferty powitalnej.

W każdej chwili istnieje możliwość przekształcenia konta tymczasowego w stałe. Wystarczy tylko zrobić skany naszych dokumentów i przesłać je do bukmachera.

Jakie możliwości daje konto tymczasowe?

Konto tymczasowe to nic innego jak uproszczony rodzaj profilu gracza. Co prawda otrzymujemy częściowy dostęp do najbardziej podstawowych funkcji bukmachera, ale z drugiej strony ciążą na nas także również ograniczenia (o nich w dalszej części artykułu). System ten ma więc swoje plusy i minusy.

Na początku warto wspomnieć o niewątpliwej korzyści, jaką jest oszczędność czasu. Założenie konta u bukmachera, który ma w swojej ofercie możliwość rejestracji tymczasowej trwa tylko kilka minut i to wliczając już w to nawet czas potrzebny na wykonanie depozytu.

Jeśli chodzi natomiast o możliwości, które posiada konto tymczasowe, to jest to prawie pełen dostęp do funkcjonalności bukmachera. Możemy wpłacać środki do bukmachera, obstawiać zakłady (wygrana nie może przekroczyć 2279,99 zł), korzystać z oferty powitalnej od pierwszej wpłaty. Mamy pełen dostęp do pomocy i wsparcia od bukmachera. Ograniczenia są tylko i wyłącznie kwotowe. Można więc powiedzieć, że konto tymczasowe jest praktycznie dokładnie tym samym co konto zwykłe.

Ograniczenia jakie ma konto tymczasowe w porównaniu do konta stałego

Konto tymczasowe ma także swoje ograniczenia. Nie możemy korzystać z niego w nieskończoność i tak czas ważności takiego konta jest zależny od bukmachera. W przypadku rejestracji na efortuna.pl mamy na to 28 dni, TOTALbet oferuje nam na to aż 90 dni, a STS.pl nie podaje limitu czasowego, ale możemy być pewni, że takowy na pewno istnieje.

Dodatkowo, konta ograniczone są także jeśli chodzi o maksymalny depozyt, który możemy wykonać. Jest to nie więcej niż 5000 złotych. Nie możemy także mieć na kuponie wygranej większej niż 2279,99 złotych. Jest to spowodowane tym, że od większej kwoty musimy płacić podatek od wygranej, a bukmacher nie jest w stanie dokonać tego, nie potwierdzając naszej tożsamości.

Ograniczeniu podlegają także oferty dla nowych graczy. Mamy dostęp tylko do dodatkowych środków od depozytu. Freebety oferowane przez niektórych bukmacherów zostaną nam przypisane dopiero po dokonaniu weryfikacji. Nieco inaczej ma się sprawa z darmowymi zakładami, które polegają na obstawieniu za nasze wpłacone pieniądze. Te oferty są akurat dostępne i możemy z nich korzystać do woli.

Największym problemem, wiążącym się z kontem tymczasowym jest to, że wygranych pieniędzy nie będziemy mogli wypłacić. Niestety, sytuację tę może zmienić tylko weryfikacja konta. Jest to wymagane przez ustawę hazardową i bukmacherzy, którzy próbowaliby to obejść, straciliby swoje licencje.

Jak założyć konto tymczasowe?

Proces rejestracji konta tymczasowego jest bardzo podobny do standardowej rejestracji. Różni się tylko tym, że nie musimy od razu robić zdjęć lub skanów naszych dokumentów i wysyłać ich do bukmachera. W skrócie, rejestracja przebiega następująco:

  1. Zakładamy konto u bukmachera, tak jakbyśmy to robili normalnie, czyli podajemy poprawne i rzeczywiste dane, nie wysyłając jednak skanów dowodu osobistego lub paszportu
  2. Weryfikujemy adres e-mail podany przy rejestracji, klikając w link w mailu otrzymanym od bukmachera
  3. W tym momencie możemy się już logować na swoje konto i robić na nim większość podstawowych rzeczy jak np. wpłacanie pieniędzy, obstawianie zakładów i korzystanie z większości bonusów (bonusy bez depozytu są dostępne dopiero po weryfikacji).
  4. W każdej chwili możemy zrobić zdjęcia lub skany naszych dokumentów i wysłać je do bukmachera. Po pozytywnym przejściu weryfikacji nasze konto tymczasowe zostaje przekształcone w konto stałe, na którym nie będzie już żadnych limitów i ograniczeń, a my będziemy mogli wypłacić wygrane pieniądze. 

Może się okazać, że nie będziemy chcieli weryfikować naszego konta, bo oferta bukmachera nam się nie spodoba albo, co gorsza, przegramy pieniądze i nie będziemy chcieli korzystać dalej z usług danego bukmachera. Nie musimy wtedy nic dosyłać, a bukmacher po pewnym czasie zamknie nasze konto bez żadnych konsekwencji.

Gdzie założyć konto tymczasowe – lista legalnych bukmacherów

Na chwilę obecną nie wszyscy bukmacherzy zdecydowali się zaoferować swoim graczom możliwość zakładania konta tymczasowego bez potrzeby natychmiastowej weryfikacji. Większość stron bukmacherskich w Polsce dalej posiada standardowy system rejestracyjny, w którym musimy od razu przesłać swoje dokumenty do sprawdzenia. Wydaje się jednak, że zakładanie konta bez weryfikacji to przyszłość i niebawem taką możliwość zaoferują wszyscy.

Lista bukmacherów oferujących nam możliwość założenia konta tymczasowego:

  • Fortuna (efortuna.pl) Konto tymczasowe daje nam dostęp do pełnej oferty tego bukmachera, możemy wpłacać środki i obstawiać kupony. Nie dostaniemy natomiast możliwości wypłaty pieniędzy. Konto tymczasowe u tego bukmachera jest ważne przez 28 dni i jeśli do tego czasu nie dokonamy pełnej weryfikacji to dostęp do niego zostanie nam zabrany. Dużym plusem tego bukmachera jest to, że daje nam dostęp nie tylko do oferty od pierwszej wpłaty, ale także oferuje darmowy zakład na takich samych warunkach jak dla konta stałego.
  • STS (sts.pl) – Bukmacher STS oferuje nam możliwość zakładania kont tymczasowych od niedawna. Oferuje nam ono dostęp do pełnej oferty bukmachera, ale także posiada wszystkie ograniczenia związane z kontami tymczasowymi. Dużym plusem jest jednak to, że na chwilę obecną nie ma podanej maksymalnej daty ważności konta co może oznaczać, że jest ona naprawdę długa.
  • TotalBet Konto tymczasowe u bukmachera TotalBet ważne jest przez 90 dni. W jego ramach uzyskujemy dostęp do pełnej oferty i bonusu od depozytu. Freebet o wartości 25 zł będzie jednak dostępny dopiero po rejestracji. 
  • Totolotek (totolotek.pl) – Ten najbardziej znany polski bukmacher również oferuje nam możliwość zakładania konta tymczasowego. Weryfikacja jest wymagana dopiero przy wypłacie, gdyż konto nie traci swojej ważności.
  • PZBuk (pzbuk.pl)  Weryfikacja u tego bukmachera może pojawić się od razu po rejestracji, ale nie musi. Większość osób będzie musiała zweryfikować konto dopiero podczas próby wypłaty pieniędzy. 
Reklama FUKS BUMERANG