Reklama FUKS BUMERANG
Bukmacherzy
296

Tottolotek, lotto bukmacher, totalizator sportowy, toto mix – co należy wiedzieć

Totolotek.pl to znana w Polsce marka zakładów bukmacherskich, mimo to często mylona chociażby z Totalizatorem sportowym czy innym bukmacherem: eTOTO.pl. Aby przestać mylić nazwy poszczególnych firm warto omówić czym jest: totolotek, tottolotek, totalizator sportowy, toto mix, lotto bukmacher, etoto. Co łączy te nazwy, a co je różni? Często to zupełnie inne firmy mimo że kojarzone po nazwie jako jedna marka.

Lotto bukmacher

Mimo że użytkownicy wyszukiwarek często poszukują hasła “lotto bukmacher” to w rzeczywistości Totalizator sportowy – właściciel marki Lotto nie prowadzi żadnych zakładów bukmacherskich.

Co więcej, nawet gdyby chcieli poszerzyć portfolio swoich usług o zakłady bukmacherskie – nie mogą tego zrobić ze względu na ustawę hazardową, która zobowiązuje każdą firmę do uzyskania zezwolenie Ministra finansów na przyjmowanie zakładów bukmacherskich. Lotto (którego właścicielem jest Totalizator sportowy) nie posiada takiego zezwolenia.

Zatem kogo szukamy pod nazwą lotto bukmacher? Za pewne chodzi o jednego z 2 bukmacherów który nawiązuje nazwą do sformułowania “lotto bukmacher”, chodzi o zakłady bukmacherskie:

  • Totolotek.pl
  • eTOTO.pl

Tylko 2 z powyższych firm nawiązują nazwą do frazy lotto bukmacher i posiadają zezwolenie Ministra Finansów na prowadzenie zakładów bukmacherskich online w Polsce, którego Lotto nie posiada.


Tottolotek a Totolotek

Tottolotek to nic innego jak kolejne nawiązanie do wspomnianego wcześniej ale mylnie postrzeganego lotto bukmachera. Nazwa Tottolotek występuje tylko przez pomyłkę – podobieństwo w nazwie Totolotek i lotto, oraz przez to że w mowie potocznej utarło się powiedzenie “idę puścić totolotka”

W rzeczywistości pod nazwą Tottolotek funkcjonuje firma Totolotek S.A. która zajmuje się zakładami bukmacherskimi na stronie internetowej: Totolotek.pl


Totolotek czy toto mix

W skrócie, bez zagłębiania się w szczegóły: totolotek i totomix to aktualnie ta sama firma. W przeszłości mogliśmy korzystać z usług punktów stacjonarnych i strony internetowej totomix.

Dziś zarówno punkty stacjonarne jak i zakłady wzajemne online (totolotek.pl) przyjmowane są przez zakłady bukmacherskie Totolotek S.A.


Totalizator sportowy i Totolotek

Jak już wspomnieliśmy na początku tego artykułu – Totalizator sportowy jest właścicielem marki LOTTO. Firma posiada ponad 17 000 punktów przyjmowania kuponów lotto, oraz jest właścicielem jedynego w Polsce legalnego kasyna online, pod nazwą: Totalcasino

Natomiast Totolotek S.A. to firma która zajmuje się wyłącznie przyjmowaniem zakładów bukmacherskich, zarówno w punktach stacjonarnych jak i na stronie internetowej: totolotek.pl

Reklama FUKS BUMERANG