Reklama FUKS BUMERANG
Cykl turniejów cybersportowych w Polsce - 2023 r.
706

Cykl turniejów w Katowicach – 2023

Intel Extreme Masters to seria turniejów w wielu różnych dyscyplinach gier. ESL prowadzi je na całym świecie. Kraje są różne: od Nowego Jorku po Gyeonggi-do (prowincja w Korei Południowej). W 2017 r. mistrzostwa IEM odbędą się w Polsce. Pracownicy działu sportów cybernetycznych firmy Blizzard pomagają w organizacji zawodów StarCraft 2 lub Heroes of the Storm.

Czy eSport jest popularny w Polsce?

Bardzo chętnie. Polscy kibice są uważani za jednych z najgłośniejszych (w dobrym tego słowa znaczeniu). W katowickim Spodku Arena regularnie odbywają się zawody eSportowe. Z reguły organizatorzy gromadzą pełne trybuny. Poza tym w Polsce jest wiele drużyn CS:GO i graczy StarCraft 2. Najbardziej znaną i najlepiej rozpoznawalną drużyną jest Virtus.pro. Polska Złota Piątka jest popularna nie tylko w swoim kraju, ale także na całym świecie. W drużynie grają jedni z najstarszych i najbardziej utytułowanych zawodników na świecie. Grzegorz "MaNa" Komincz i Artur "Nerchio" Blech są popularni w SC2.

Co się tam teraz dzieje?

Od 1 marca rozpoczął się męski turniej Counter-Strike: Global Offensive. Mistrzostwa zakończą się 5 marca. Tego dnia odbędą się również finały turniejów StarCraft 2 i Heroes of the Storm, jednak rozpoczęcie rozgrywek zaplanowano na inne dni. Faza grupowa SC2 odbędzie się 2 marca, a pierwsze mecze Heroes of the Storm zaplanowano na 3 marca. Ponadto w dniach 2 i 3 marca odbędzie się turniej CS:GO dla kobiet. Wcześniej, od 22 do 26 lutego, na stadionie odbywały się Mistrzostwa Świata IEM League of Legends. Turniej wygrała tajwańska drużyna Flash Wolves. Zarobiła 70 tys. dolarów.

Ile płacisz?

W męskich mistrzostwach CS:GO do wygrania jest 250 tys. dolarów, a w kobiecych 30 tys. dolarów. Inną cechą męskich zawodów jest dodatkowy 1 tys. dolarów za każdy wygrany mecz w grupie. Turniej SC2 również ma 250 000$, a Heroes of the Storm 100 000$ w puli nagród.

Reklama FUKS BUMERANG