Reklama FUKS BUMERANG
Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie podjęła decyzję w sprawie gospodarzy nadchodzących Mistrzostw Świata
357

IIHF (Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie) ogłosiła miasta-gospodarzy Mistrzostw Świata w latach 2023-2026

Następny turniej (mistrzostwa świata w 2023 r.) odbędzie się w Finlandii (Tampere) i na Łotwie (Ryga), mistrzostwa świata w 2024 r. w Pradze i Ostrawie, mistrzostwa świata w 2025 r. w Szwecji (Sztokholm) i Danii (Herning), a gospodarzami mistrzostw świata w 2026 r. będą Zurych i Fryburg (Szwajcaria). Wcześniej IIHF ogłosiła, że Rosja i Białoruś nie zagrają w Mistrzostwach Świata w 2023 roku.

Reprezentacja Polski - zwycięstwa i przyszłe konfrontacje

Reprezentacja Polski ma za sobą udany mundial w pierwszej dywizji. W przyszłym sezonie Polska będzie grała w Pre-Elite Division 1A. W Polsce zakończyły się Mistrzostwa Świata IIHF Dywizji 1B. W turnieju wzięło udział pięć drużyn. Na koniec turnieju na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna gospodarzy, która w decydującym meczu pokonała Japończyków 2-0. Zgodnie z regulaminem tylko drużyna, która zajęła pierwsze miejsce, otrzymuje awans. Polacy awansują więc do Dywizji 1A. W przyszłym sezonie Polska również będzie walczyć o awans do światowej elity hokejowej. Serbia została wyeliminowana z Dywizji 1B. Drugie miejsce zajęła Japonia, trzecie - Ukraina, a czwarte - Estonia. Liga Zakłady bukmacherskie kursy na mecze hokejowe

Drużyna młodzieżowa również z powodzeniem dotarła do fazy finałowej turnieju w zeszłym sezonie. Poniosła jednak porażkę z młodzieżową reprezentacją Ukrainy.

Reklama FUKS BUMERANG