Reklama FUKS BUMERANG
Mbappe najdroższym piłkarzem dekady
383

PSG przedłuża kontrakt napastnika Mbappe

Paris Saint-Germain podpisało nową umowę z Kylianem Mbappe - poinformowała oficjalna strona internetowa francuskiego klubu. Nowy kontrakt z utalentowanym napastnikiem został podpisany na trzy sezony - do lata 2025 roku. Należy zaznaczyć, że Clilian Mbappe gra dla Paris Saint-Germain od 2018 roku. Następnie przeniósł się z Monako za 180 mln euro.

Kylian Mbappe wypowiedział się na temat przedłużenia kontraktu z PSG:

«Chciałbym ogłosić, że zdecydowałem się przedłużyć kontrakt z PSG i oczywiście bardzo się z tego cieszę. Jestem przekonany, że mogę się tu dalej rozwijać, w klubie, który daje mi wszelkie możliwości, by występować na najwyższym poziomie. Jestem też bardzo szczęśliwy, że będę mógł kontynuować grę we Francji, w kraju, w którym się urodziłem i wychowałem, i w którym się doskonaliłem.

Chciałbym podziękować prezydentowi Nasserowi Al-Khelaifi za jego zaufanie, zrozumienie i cierpliwość. Chciałbym również podziękować wszystkim kibicom PSG we Francji i na całym świecie za niezliczone wyrazy miłości, zwłaszcza w ostatnich miesiącach. To właśnie razem, zjednoczeni i ambitni, stawimy czoła niesamowitym wyzwaniom» - powiedział Mbappe, cytowany przez oficjalną stronę internetową PSG.

Nowy kontrakt Mbappe z PSG: szczegóły

Kylian Mbappe po przedłużeniu kontraktu z PSG stał się najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie. Taką informację zamieścił na swoim Twitterze renomowany dziennikarz Tancredi Palmeri.

Źródło twierdzi, że pensja Francuza w klubie w ramach nowego kontraktu wyniesie 93 mln euro. Zawodnik PSG Lionel Messi zajmuje drugie miejsce na liście najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie. Jego pensja wynosi 35 mln euro. Ostatnią trójkę zamyka inny paryski napastnik Neymar, którego pensja wynosi 30 mln euro. Mbappe otrzymał również od PSG premię za podpisanie kontraktu w wysokości 300 mln euro.

Wcześniej pojawiły się informacje, że Mbappe jest bliski przejścia do Realu Madryt. Ponadto twierdzono, że strony uzgodniły już warunki kontraktu. W mediach pojawiła się jednak informacja, że Francuz zdecydował się pozostać w drużynie po otrzymaniu bardzo hojnej oferty.

Kylian Mbappe: Kariera

Mbappe jest wychowankiem FC Monaco. W 2015 r. zadebiutował w drużynie Monegasques. Dla Monaco rozegrał 60 meczów i strzelił 27 goli. Zaliczył również 16 asyst.

Mbappe przeszedł do PSG w 2017 r. Wartość transferu wyniosła 180 mln euro.

W tym sezonie Mbappe strzelił 25 goli i zanotował 17 asyst w lidze francuskiej.

Mbappe rozegrał 54 mecze w reprezentacji Francji i strzelił 26 goli. Został mistrzem świata podczas mistrzostw świata w Rosji w 2018 r.

Reklama FUKS BUMERANG